Projekt EU Projekt EU

Historia Firmy

Poprzednikiem obecnej spółki SIRO-Bielsko była firma DREWEX, która powstała w roku 1983 w Wapienicy, dzielnicy Bielska-Białej, położonego w górach na południu Polski miasta,. Lokalizacja nie była przypadkowa, ponieważ w tym regionie działało wcześniej szereg mniejszych zakładów obróbki drewna. Nowe przedsiębiorstwo zaangażowało do pracy najlepszych lokalnych fachowców i rozpoczęło szybką ekspansję na rynku akcesoriów meblowych. W czasach gospodarki planowej DREWEX był jednym z pierwszych przedsiębiorstw polonijnych w Polsce. Produkował proste, klasyczne uchwyty drewniane, zaopatrując fabryki mebli z całego kraju.

 

W roku 1999 firma DREWEX została zakupiona przez austriacką spółkę SIRO Beschläge-und Metallwarenfabrik GmbH z siedzibą w Ternbergu. Natomiast w roku 2010 do spółki dołączyła polska rodzina zapewniając firmie ciągłość i spójność rządzenia.

 

SIRO-Bielsko to dzisiaj nowoczesna fabryka skupiająca się nie tylko na biznesie, ale także uczestniczeniu w projektach dla lokalnej społeczności oraz młodych sportowców w pogoni za swoimi marzeniami.

 

SIRO-Bielsko posiada certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council) od 2001 roku, który jest potwierdzeniem pochodzenia surowca z właściwie zarządzanych lasów.